Gustav Ernesaksa aarded jõudsid koju

Eesti kultuuriinimestest koosnev Kultuurne Motobande kinkis heade toetajate abiga Gustav Ernesaksa mälestustoale mitmed laulutaadile kuulunud isiklikud esemed ning kunstiteosed.
Kollektsionäär Indrek Ilometsalt ostetud harulduste hulgas on Evald Okase ja Sandor Sterni poolt tehtud portreed ning maestrole tema juubeliks kingitud legendaarne puitalus, millel seisavad rahvariides nukud, otsekui Rahvusmeeskoor koos dirigendi ja solistiga.
Maja avamistseremoonial Oru tänaval andis kuus maali ning kaks mälestuseset üle ERSO flöödimängija Mihkel Peäske, kelle sõnul tulid kõik Kultuurse Motobande liikmed ideega hea meelega kohe kaasa, sest Gustav Ernesaksa mälestuse hoidmine peaks olema igale eestlasele südamelähedane.
Kultuurne Motobande on Kuningas Arthuri Fondi poolt ellu kutsutud sõpruskond, mis koosneb pop-, rock- ja rahvamuusikutest, sümfoonikutest, ooperilauljatest, muusikaprodutsentidest, näitlejatest, kunstnikest ning disaineritest, kelle ühiseks hobiks on motomatkamine.
Kahe aastaga on Kultuurne Motobande jaganud noortele liiklejatele ühtekokku 1300 helkurvesti, et aidata neil liikluses paremini nähtavad olla.