Helmi Puuri nimelise stipendiumi sai Annabel Vei

Estonia Seltsi traditsioonilisel jõuluglögil anti üle Helmi Puuri nimeline stipendium, mille seekord sai Tallinna Muusika- ja Balletikooli / MUBA õpilane Annabel Vei. 1000 euro suuruse stipendiumiga kaasneb kunstnik Ivo Lille poolt valmistatud klaasist rändauhind.

Annabel alustas spordiga kolmeaastaselt võimlemisklubides Jaanika ning Piruett. Seitsmeaastaselt läks ta üle iluvõmlemisse, kus treener Larissa Gorbunova juhendamisel tuli rühmaga kolmel korral Eesti meistriks ning on esindanud Eestit võistlustel Valgevenes, Luksemburgis, Poolas, Bulgaarias, Leedus ja Soomes. Paralleelselt iluvõimlemisega alustas Annabel 2018. aastal õpinguid Tallinna Balletikoolis, nüüdseks on ta keskendunud üksnes balletile. Aastal 2022 sai Annabeli kooliks MUBA, kus tema õpetaja on Age Oks.

Helmi Puur (1933-2014) oli Estonia armastatud baleriin ja ballettmeister-repetiitor. Pärast Eesti Riikliku Koreograafiakooli lõpetamist jätkas ta õpinguid Leningradi A. Vaganova nimelises Balletiakadeemias. Tema lavateekond jäi tervislikel põhjustel ebaõiglaselt lühikeseks, Estonia solist sai ta olla vaid 1953–1955, 1958–1960 ja 1964–1966, kuid kasvõi ainult peaosad ballettides „Luikede järv“, „Esmeralda“, „Giselle“ ning „Romeo ja Julia“ jäädvustasid Helmi Puuri imelise ande meie balleti ajalukku igaveseks.

2006. aastal Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde loodud Estonia Seltsi allfondist antakse välja Helmi Puuri Klaudia Maldutise, Tiit Kuusiku ja Naan Põllu nimelisi stipendiume.