Kuidas taltsutada 30-pealist lohet?

Ilmestamaks Eesti Motomatkajate Klubi traditsioonilist kokkusaamist, oli palutud Remnikul toimuvale Motosügisele esinema Mart Mikk loenguga teemal “Kuidas taltsutada 30-pealist lohet?”
Mõistagi huvitas tõsiseid motomatkajaid, kuidas on võimalik teha pikki reise nii suure seltskonnaga. Ettekande raames koorus välja tõde: 30-pealist lohet taltsutada on võimalik ainult juhul, kui kokku saavad inimesed, kes unustavad nädalaks enda isiklikud egod ning lasevad ennast kaasa viia detailideni planeeritud aja- ja sõidugraafikust. Arvestades Kultuurse Motobande liikmeskonda kõlab see esmapilgul uskumatuna, kuid uhkusega tuleb tunnistada, et aastatega on teoks saanud kaheksa meeleolukat reisi ühtekokku 11 riigis!
Üllatusega tuli tõdeda, et tegelikkuses kvalifitseeruksid Kultuurses Motobandes osalenud mootorratturid oma kilometraaži ning sihtkohtade pagasi poolest igati väärikalt motomatkajate perre.
Huvi meie reiside kohta oli suur ja seetõttu sai Estonia Seltsi koduleheküljele üles riputatud Reisiajakirjas GO ilmunud kolm reisikirjeldust koos ohtra pildimaterjaliga. Lingid avanevad rippmenüüst “Üritused” alljärgnevalt:
2012 – Kultuurne Motobande Ahvenamaal
2013 – Kultuurne Motobande Trolliredelil
2014 – Kultuurne Motobande Latgalest Nemunase deltani
2015 – Kultuurne Motobande Alpides
IMG_2905